Előadás sorozat

Tisztelt Semmelweis Baráti Kör Tagtársunk!

Mindnyájan tapasztalhatjuk, hogy ma az eddigi életünkben soha nem látott és várt tapasztalatgyűjtésre nyílik alkalom. Az új kihívás mindenki számára óriási. A világjárvány nemcsak bennünket, akik korunknál és szakmánknál fogva különösen átérezzük a veszély súlyosságát, helyez nagy nyomás alá, de a környezetünket, a munkahelyeket, a gazdaságot, a mindennapi életet is.

A korábbi életünk, akárcsak a régi békeidők hirtelen és végleg eltűnik. A Baráti Kör programját, ülésrendi szokásait is meg kell majd újítanunk. Addig is, kérek mindenkit, használja ki a technika adta kommunikációs lehetőségeket, a személyek bekapcsolása nélküli információ, örömszerzési és szórakozási lehetőségeket, hogy elkerülhessük az egyhangúságból, kényszerű bezártságból eredő negatív hatásokat. A mozgásról se feledkezzünk meg, melyhez a médiák, zenével egybekötött programokat kínálnak.

A havi egyszeri összejövetelünket a tanév végéig heti egyszeri előadás sorozattal szeretném pótolni. Minden csütörtökön 16.20-tól 17.50-ig a „Tudomány és Művészet Kórélettana” című előadás sorozatot szervezem, tartom, melyre valamennyi érdeklődőt szeretettel várok. Csatlakozási lehetőség a Zoom rendszeren keresztül.

Csatlakozás: https://semmelweis.zoom.us/j/609934513?pwd=djBtUHoxZHZyRVo2eEFjZ3BtZlBVQT09

Meeting ID: 609-934-513

Meeting Password: 619462

A Zoom használatáról a http://semmelweis.hu/oktatasmodszertan/2020/03/24/zoom-utmutato/ linkre kattintva lehet részletes információt elérni.

Program:

2020.04.30. 16:20-17:50

10. Élethosszig tartó kutatás (lifelong research) – ahol a tanulás és a tudomány jövője találkozik (Prof. Z. Karvalics László, SZTE)

Tanulni, tanulni, tanulni - Jó tanuló, vagy rossz tanuló (bevezető előadás Rosivall László)

2020.05.07. 16:20-17:50

11. Vírusfertőzések – A járványtanász szemével (Prof. Rusvai Miklós, Állatorvostudományi Egyetem)

"Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek" (bevezető előadás Rosivall László)

2020.05.14. 16:20-17:50

12. A nyelv titkai. Látható és láthatatlan kommunikáció (Prof. Balázs Géza, MTA)

Hol van a szó művészi hatalma? (bevezető előadás Rosivall László)

Kérek mindenkit, hogy vigyázzon Magára, Szeretteire és Mindannyiunkra!

Üdvözlettel és szeretettel,

Rosivall László

Semmelweis Egyetem Baráti Köre, 1089 Budapest, Nagyvárad tér 4. II. em. 214. | E-mail: E-mail | Telefon/Fax: (36-1) 210-2930/56385